Uprzejmie informujemy, że do 18 czerwca 2018 r. trwa nabór kandydatów na uczniów klas pierwszych Czteroletniego Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia wchodzących w skład Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie.
Przyjmowane są również podania o przyjęcie w szkołach dla dorosłych (szkoła policealna w zawodzie florysta i liceum ogólnokształcące).

Szkoła prowadzi również kursy kwalifikacyjne w zawodach:
RL.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
RL.16 - Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
RL.21 - Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury   krajobrazu

Warto poinformować, że szkoła dysponuje internatem (20 zł/miesięcznie) dla uczniów, którzy mają problem z dojazdem do szkoły.

Podania można składać w sekretariacie szkoły w dni powszednie w godz. 7.00-15.00.

W najbliższą sobotę tj. 19 maja  o godz. 10.00 w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie rozpocznie się impreza pn. "Polska biega".

Każdy może biegać. Nie jest ważny wynik, ale chęci. Zapraszamy małych i dużych do Karolewa, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody będzie można wziąć udział w akcji.  Zapisy odbędą się na miejscu w sekretariacie zawodów do godz. 10.00.

Organizatorem akcji jest Gminny Ludowy Klub Sportowy w Dobrczu.

Liczymy, że pobiegną również nasi uczniowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie w sobotę 12 maja w godz. 9.30-14.30.

Przyszli uczniowie i ich rodzice będą mogli poznać budynki szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, posmakować grochówkę, skosztować ciasta z kawą. W ramach Dnia Funduszy Europejskich wyeksponowane zostaną urządzenia rolnicze zakupione w ramach programów dofinansowanych przez Unię Europejską.

W środę 25 kwietnia 2018 r. dyrektor ZSAE w Karolewie zaprosił na okolicznościowe spotkanie wszystkich uczniów i ich opiekunów, którzy reprezentowali szkołę na eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się w naszej szkole 20 kwietnia.

Podczas rozmowy przy kawie i ciastkach podkreślono, że uczniowie ZSAE wypadli w eliminacjach okręgowych znakomicie. Awans do wrocławskiego finału Olimpiady wywalczyło aż trzech uczniów (rekordowe osiągnięcie). Uczestnicy spotkania byli już myślami we Wrocławiu, gdzie  walka o prestiżowy tytuł laureata będzie z pewnością wyrównana i odbywać się będzie na najwyższym poziomie.

Rozmawiano również o przygotowaniach do finału.

Przypominamy, że szkołę 20 kwietnia reprezentowali:

produkcja zwierzęca - Marunowski Adrian   - awans do finału
produkcja roślinna - Mosiński Mariusz   - awans do finału
mechanizacja rolnictwa  - Kowalski Paweł   - awans do finału
gastronomia - Marcin Redzimski
agrobiznes - Marcin Januszewski
architektura krajobrazu - Patrycja Jankowska
technologia żywności (konkurs odbył się w Trzciance woj. wielkop.) -Angelika Tecłaf

Składamy gratulacje naszym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy nadzorowali przygotowania uczniów do konkursu (Zbigniew Dolny, Andrzej Dubielewski, Aleksandra Górecka, Karolina Jendrzejewska, Mirosława Kalitowska i Anna Zamojdzin)

W piątek 20 kwietnia 2018 r. w Karolewie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Do finału krajowego  awansowało 16 uczniów z 10 szkół województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Oto wykaz ilości uczniów, którzy pojadą na finał krajowy do Wrocławia.
W Karolewie startowali uczniowie z 31 szkół.

SZKOŁA m. I m. II m. III m. IV razem
ZSAE Karolewo 1 2 3
ZSRCKU Przemystka 1 2 3
ZSCKR Bydgoszcz 1 1 2
ZSCKR Sypniewo 1 1 2
ZS Bielice 1 1
ZS nr 3 Rypin 1 1
ZSCKR Stary Brześć 1 1
ZSN Gąsawa 1 1
ZSP Samostrzel 1 1
ZSRCKP Bolesławowo 1 1
Razem: 16

W piątek 20 kwietnia w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie odbył się etap okręgowy 42. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W konkursie wzięło udział 113 uczniów wraz z opiekunami z 31 szkół (głównie rolniczych) województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w Polsce, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.
Partnerami i współorganizatorami przedsięwzięcia edukacyjnego są Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Powiat Bydgoski.
Na szczeblu krajowym Patronem medialnym tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty,
Pan Wojciech Porzych - Starosta Bydgoski,
Pan Franciszek Koszowski - Starosta Świecki,
Pan Krzysztof Szala - Wójt Gminy Dobrcz.

Celem Olimpiady  jest:

  • wyłonienie i wyróżnienie najlepszych uczniów w 6 blokach tematycznych olimpiady
  • wyłonienie uczniów uzyskujących awans do etapu centralnego w 6 blokach tematycznych,
  • popularyzacja nowoczesnej wiedzy z zakresu rolnictwa i gastronomii,
  • promocja szkoły w środowisku lokalnym i w województwie,
  • promocja Sponsorów i ich produktów
  • promocja powiatu bydgoskiego, powiatu świeckiego, gmin Dobrcz i Pruszcz

    Gośćmi olimpiady w Karolewie byli:
    Pani Iwona Andrzejewska - Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
    Pan Zbigniew Łuczak - Wicestarosta Bydgoski
    Pani Maria Strąk - Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą w Koronowie
    Pani Małgorzata Kaźmierczak - radna Powiatu Bydgoskiego
    oraz
    liczni przedstawiciele sponsorów i partnerów Olimpiady.

W wyniku dwuetapowych zmagań (część teoretyczna i praktyczna) wyłoniono 16 uczniów, którzy otrzymali prawo startu w etapie centralnym Olimpiady, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu.

W sześciu blokach tematycznych awans uzyskali:

produkcja zwierzęca:
1. Marunowski Adrian    ZSA-E Karolewo
2. Malak Piotr    ZSCKR Sypniewo
3. Skowroński Kazimierz    ZSCKR Bydgoszcz
4. Kapczyński Marek    ZSP Samostrzel

produkcja roślinna
1. Gołębiewski Adam    ZS Bielice
2. Mosiński Mariusz    ZSA-E Karolewo
3. Banasiak Sylwia    ZSRCKU Przemystka

 mechanizacja rolnictwa    
1. Bodziński Jacek    ZSCKR Sypniewo
2. Kowalski Paweł    ZSA-E Karolewo
3. Kołtun Piotr    ZSCKR Stary Brześć

gastronomia    
1. Napiórkowska Anna    ZS nr 3 Rypin
2. Łojewska Karolina    ZSN Gąsawa
3. Dobrzycki Cyprian    ZSRCKU Przemystka

 architektura krajobrazu 
1. Sercow Michał    ZSCKR Bydgoszcz
2. Zabrocka Justyna    ZSRCKP Bolesławowo

agrobiznes  
1. Walasik Wiktoria    ZSRCKU Przemystka

Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie należy do elitarnej grupy szkół, której uczniowie zostają finalistami, a nawet laureatami etapu centralnego ogólnopolskich olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych..

Wśród tegorocznych finalistów Olimpiady we Wrocławiu szkołę będzie aż trzech reprezentantów Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie (rekordowa ilość).

W ubiegłym roku uczeń ZSAE Paweł Kowalski zajął w finale centralnym w Lublinie VII miejsce zdobywając tytuł laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.